Czy można mieć głębokie zmarszczki mimiczne w wieku 30 lat?

Występowanie zmarszczek mimicznych jest uzależnione przede wszystkim od poziomu ekspresyjności czyjegoś wyrazu twarzy. Osoby bardziej otwarte, żywiołowe lub artystycznie nastawione, mają tendencję do raczej bardzo żywej ekspresji – za każdym z wielu różnorodnych uśmiechów czy zmarszczeń czoła stoją natomiast dziesiątki wyspecjalizowanych mięśni mimicznych twarzy. Zapanowanie nad nimi jest niemożliwe, a im częściej na twarzy powstaje jakaś bruzda – w wyniku uśmiechu czy płaczu albo złości – tym większa szansa, że dość szybko utrwali się ona w formie zmarszczki mimicznej.

Nie muszą mieć one wiele wspólnego ze starością i są od wieku dość niezależne, chociaż naturalnie kwestia elastyczności skóry ma tutaj duże znaczenie. Osoby szczególnie często śmiejące się mogą być jednak pewne, że nawet najdoskonalsze kuracje nie będą w stanie sprawić, aby takie dwie prostopadłe do kącików ust – naturalnie pojawiające się u prawie każdego człowieka zmarszczki – zostały kompletnie zlikwidowane. Istnieje jednak wiele rozwiązań, które podsuwa współczesna kosmetologia, które adresowane są do posiadaczy zmarszczek mimicznych i gwarantują ich subtelne ukrycie czy zniwelowanie. Coraz częściej są to rozwiązania adresowane również do osób po ukończeniu trzydziestego roku życia, albowiem nic nie stoi na przeszkodzie, aby również one skorzystały z różnych metod oddziaływania na zmarszczki mimiczne.

Zmarszczki mimiczne w wieku 30 lat

W młodym wieku skóra może liczyć na stałe namnażanie nowych komórek, które zastępują stare, ale ta naturalna zdolność z wiekiem także zanika. Młode osoby nie muszą więc przeważnie aż tak mocno obawiać się bardzo głębokich i znaczących zmarszczek – są to bowiem bruzdy zdecydowanie bardziej płytkie, dzięki czemu łatwiej też radzić sobie z nimi chociażby z zastosowaniem odpowiednich kremów (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon).

Działanie dermokosmetyków podzielić można przede wszystkim na kilka podstawowych zadań, które mają spełnić. We współczesnej kosmetologii oraz dermatologii stosuje się rozwiązania bardzo innowacyjne i składniki aktywne, które pozwalają zauważyć pierwsze efekty – zmniejszenie głębokości zmarszczek, rozświetlenie skóry oraz jej uelastycznienie – względnie po kilkunastu dniach terapii.

Najbardziej oczywiste zadania, które spełniają nowoczesne kremy przeciwko zmarszczkom mimicznym to m.in.:

  • wypełnienie zmarszczek – odpowiadają za to rozmaite składniki aktywne i specjalne formuły,
  • przywrócenie naturalnej elastyczności skóry poprzez specjalne struktury kolagenowe lub hialuronowe wchłaniane przez komórki skóry i naskórka,
  • nawilżenie skóry w celu przywrócenia jej blasku i witalnego wyglądu, a także dla uruchomienia naturalnych mechanizmów odbudowy zniszczonych komórek,
  • zabezpieczenie skóry przed szkodliwym wysuszaniem i nasłonecznieniem poprzez filtry UV,
  • kompleksy witaminowe i proteinowe dla ogólnej poprawy kondycji skóry, dopasowane swoim składem do odpowiedniej grupy wiekowej, dla której krem został przygotowany.

Co oprócz kremów?

Naturalnie pamiętać trzeba o tym, że nie tylko kremy i kosmetyki pomagają rozwiązać pojawiający się nawet w młodym wieku problem zmarszczek mimicznych. Specjalne formuły 30+ coraz łatwiej spotkać w sklepach, aptekach i drogeriach, ale warto wiedzieć, że zmarszczki mimiczne 30 lat bardzo łatwo w tak młodym wieku niwelować bardziej naturalnymi metodami, jak chociażby: gimnastyka twarzy (specjalne ćwiczenia), aktywność fizyczna, unikanie przesadnego nasłonecznienie, nawadnianie się od środka i nawilżanie skóry od zewnątrz, właściwa dieta.

One Reply to “Czy można mieć głębokie zmarszczki mimiczne w wieku 30 lat?”

  1. W młodości bardzo się uzależniłam od solarium, a teraz, mając 45 lat wyglądam staro i mam masę zmarszczek mimicznych. Czy coś mi pomoże oprócz zabiegów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code