Czy terapia zimnem na zmarszczki jest skuteczna?

Wiele mówi się obecnie o krioterapii w kontekście zwalczania zmarszczek i niwelowania ich. Szereg profesjonalnych gabinetów kosmetycznych oferuje obecnie zabiegi działania zimnem na zmarszczki, które powodują, że zmniejsza się ich widoczność, jak również poprawia napięcie skóry i jej ukrwienie.

Czy terapię zimnem na zmarszczki można również stosować w domu?

Poza gabinetami oferującymi profesjonalne zabiegi, każda kobieta może samodzielnie, w domowych warunkach przeprowadzać zabiegi na swoje zmarszczki na twarzy i dekolcie. Nie wymaga to żadnych profesjonalnych urządzeń, ani kosmetyków.

Jak działa terapia zimnem na zmarszczki w warunkach domowych?

  • przede wszystkim, należy przygotować wcześniej kilka kostek lodu, za pomocą których wykonywany będzie masaż,
  • osoby wrażliwe na odczucie zimna powinny owinąć kostki lodu ręcznikiem, aby zmniejszyć szok temperaturowy, w innym przypadku wystarczy zwykły woreczek z lodem,
  • masaż wykonuje się przy pomocy kolistych ruchów podłużnych i poprzecznych, w zależności od partii ciała.

Czy taka terapia jest skuteczna?

Terapia zimnem na zmarszczki sprawia, że skóra staje się znacznie bardziej napięta i jędrna. Zwiększa się jej ukrwienie, dzięki czemu poprawia się kondycja naczyń krwionośnych. Wpływa to niezwykle pozytywnie na koloryt oraz wygląd skóry. Powstałe już zmarszczki stają się znacznie mniej widoczne i zapobiega to skutecznie powstawaniu kolejnych.

Ważne jest oczywiście to, aby masaż wykonywać w sposób systematyczny. Na początku wystarczy wykonać go raz w tygodniu, aby później zwiększyć częstotliwość zabiegów nawet do 3-4 razy w tygodniu. Wówczas efekty masażu kostkami lodu są doskonale widoczne i bardziej trwałe. Poleca się również masaż zimnem ust, dzięki któremu zyskują one na jędrności i nabierają wspaniałego koloru. Terapia zimnem działa też skutecznie w walce z cellulitem i innymi niedoskonałościami skóry. Wspaniale ujędrnia i podnosi biust przy częstym masażu.

Zobacz też czym jest botoks?

Terapia zimnem na zmarszczki jest wykorzystywana przy wielu zabiegach kosmetycznych, gdzie w salonach wprowadza się dodatkowo naturalne substancje odżywcze, aby miały one działanie dla skóry. W warunkach domowych warto również po przeprowadzeniu masażu przy pomocy kostek lodu, posmarować skórę dobrej jakości, naturalnym kremem o działaniu przeciwzmarszczkowym i liftingującym (np. kremem Richevon). Dzięki temu, że naczynia krwionośne obkurczają się, skóra znacznie łatwiej przyswaja wartościowe i czynne składniki z takich kremów. Efekt powinien być widoczny bardzo szybko.

Wiele kobiet przekonało się, jak doskonałe i widoczne gołym okiem efekty można uzyskać, samodzielnie wykonując masaż przy pomocy kostek lodu na różne partie ciała. Można również zaopatrzyć się w urządzenia wspomagające taki masaż, jednakże wcale nie jest to konieczne. Wystarczą własne dłonie i kilka kostek lodu, owiniętych w zwykły foliowy woreczek.

One Reply to “Czy terapia zimnem na zmarszczki jest skuteczna?”

  1. Nigdy nie słyszałam o terapii zimnem. Cóż, może faktycznie to zimno wnika głęboko, zmarszczki się jakby „zamrażają”. Muszę spróbować. Ile kosztuje taki zabieg (średnio)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code