Czy terapia zimnem na zmarszczki jest skuteczna?

Wiele mówi się obecnie o krioterapii w kontekście zwalczania zmarszczek i niwelowania ich. Szereg profesjonalnych gabinetów kosmetycznych oferuje obecnie zabiegi działania zimnem na zmarszczki, które powodują, że zmniejsza się ich widoczność, jak również poprawia napięcie skóry i jej ukrwienie.

Czy terapię zimnem na zmarszczki można również stosować w domu?

Poza gabinetami oferującymi profesjonalne zabiegi, każda kobieta może samodzielnie, w domowych warunkach przeprowadzać zabiegi na swoje zmarszczki na twarzy i dekolcie. Nie wymaga to żadnych profesjonalnych urządzeń, ani kosmetyków.

Jak działa terapia zimnem na zmarszczki w warunkach domowych?

  • przede wszystkim, należy przygotować wcześniej kilka kostek lodu, za pomocą których wykonywany będzie masaż,
  • osoby wrażliwe na odczucie zimna powinny owinąć kostki lodu ręcznikiem, aby zmniejszyć szok temperaturowy, w innym przypadku wystarczy zwykły woreczek z lodem,
  • masaż wykonuje się przy pomocy kolistych ruchów podłużnych i poprzecznych, w zależności od partii ciała.

Czy taka terapia jest skuteczna?

Terapia zimnem na zmarszczki sprawia, że skóra staje się znacznie bardziej napięta i jędrna. Zwiększa się jej ukrwienie, dzięki czemu poprawia się kondycja naczyń krwionośnych. Wpływa to niezwykle pozytywnie na koloryt oraz wygląd skóry. Powstałe już zmarszczki stają się znacznie mniej widoczne i zapobiega to skutecznie powstawaniu kolejnych.

Ważne jest oczywiście to, aby masaż wykonywać w sposób systematyczny. Na początku wystarczy wykonać go raz w tygodniu, aby później zwiększyć częstotliwość zabiegów nawet do 3-4 razy w tygodniu. Wówczas efekty masażu kostkami lodu są doskonale widoczne i bardziej trwałe. Poleca się również masaż zimnem ust, dzięki któremu zyskują one na jędrności i nabierają wspaniałego koloru. Terapia zimnem działa też skutecznie w walce z cellulitem i innymi niedoskonałościami skóry. Wspaniale ujędrnia i podnosi biust przy częstym masażu.

Zobacz też czym jest botoks?

Terapia zimnem na zmarszczki jest wykorzystywana przy wielu zabiegach kosmetycznych, gdzie w salonach wprowadza się dodatkowo naturalne substancje odżywcze, aby miały one działanie dla skóry. W warunkach domowych warto również po przeprowadzeniu masażu przy pomocy kostek lodu, posmarować skórę dobrej jakości, naturalnym kremem o działaniu przeciwzmarszczkowym i liftingującym (np. kremem Richevon). Dzięki temu, że naczynia krwionośne obkurczają się, skóra znacznie łatwiej przyswaja wartościowe i czynne składniki z takich kremów. Efekt powinien być widoczny bardzo szybko.

Wiele kobiet przekonało się, jak doskonałe i widoczne gołym okiem efekty można uzyskać, samodzielnie wykonując masaż przy pomocy kostek lodu na różne partie ciała. Można również zaopatrzyć się w urządzenia wspomagające taki masaż, jednakże wcale nie jest to konieczne. Wystarczą własne dłonie i kilka kostek lodu, owiniętych w zwykły foliowy woreczek.

One Reply to “Czy terapia zimnem na zmarszczki jest skuteczna?”

  1. Nigdy nie słyszałam o terapii zimnem. Cóż, może faktycznie to zimno wnika głęboko, zmarszczki się jakby „zamrażają”. Muszę spróbować. Ile kosztuje taki zabieg (średnio)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code