Czym jest frotox?

Od zawsze uroda była i będzie bardzo ważna dla wielu ludzi. Jednak jak wiadomo z wiekiem ulega ona wielkim zmianom, na które na szczęście można mieć pewien wpływ. Istnieje wiele metod, które pozwalają zachować piękny i zdrowy wygląd skóry ciała i twarzy przez całe życie. Dziś korzystają z nich nie tylko gwiazdy srebrnego ekranu, ale także zwyczajni ludzie. Szeroki wybór ofert dostępnych na rynku pozwala dostosować swoje oczekiwania, a także możliwości wybierając jak najlepszy produkt lub usługę.

Pomocna medycyna estetyczna

Najczęstszym powodem wizyt w salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej są zmarszczki, które nurtują nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Wiotczenie skóry oraz powstawanie zmarszczek to naturalny proces w pewnym wieku. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że ten proces da się zahamować, a co za tym idzie nie trzeba rozstawać się ze swoim młodym i świeżym wyglądem. Do niedawna jedyną znaną metodą radzenia sobie ze zmarszczkami był botoks, który z powodzeniem rozwiązywał ich problem. Jednak ten preparat budzi często pewne wątpliwości związane między innymi z zachwianiem mimiki twarzy. Nic, więc dziwnego, że wciąż przeprowadzane są badania nad skuteczniejszym i lepszym specyfikiem odmładzającym. Efektem takich prac jest frotox.

Czym jest frotox?

Powstały jakiś czas temu specyfik o nazwie frotox to przede wszystkim kolejna metoda radzenia sobie ze zmarszczkami. Tłumacząc z prosty sposób frotox stanowi naturalniejszą i łagodniejszą formę botoksu. W skrócie zabieg z wykorzystaniem tego preparatu polega na wprowadzaniu pod skórę ciekłego azotu. Jest to zabieg nieinwazyjny przeznaczony do wygładzenia skóry i pozbycia się nieatrakcyjnych zmarszczek.

Metoda ta jest najczęściej stosowana w przypadku usuwania:

  • linii poziomych na czole,
  • zmarszczek między brwiami,
  • innych drobnych linii na twarzy.

Na czym polega zabieg?

Wprowadzana substancja czyli wysoko sprężony podtlenek azotu zamraża mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek na skórze. Taki zabieg wykorzystuje, więc metody leczenia zimnem. Zamrożenie nerwów powoduje rozluźnienie mięśni, a co za tym idzie wygładzenie skóry. Cały zabieg trwa kilkanaście minut. Działanie azotu jest bardziej naturalne niż w przypadku botoksu, dlatego na twarzy nie powstaje efekt paraliżu, na który często narzekają osoby korzystające z botoksu.

Frotox staje się co raz bardziej popularny właśnie z tego powodu, ale także dzięki szybkiemu efektowi. Otóż w przypadku botoksu można spodziewać się pierwszego rezultatu dopiero po kilku dniach od zabiegu natomiast zabieg przy użyciu frotoxu daje natychmiastową poprawę wyglądu twarzy. Efekty utrzymują się zazwyczaj przez okres trzech do czterech miesięcy, a następnie można powtórzyć zabieg. Warto także dodać, że zabieg taki jest praktycznie bezbolesny. Czasem lekarz może zastosować znieczulenie, które pozwala całkowicie wyeliminować dyskomfort.

Dla kogo?

Przed przeprowadzeniem zabiegu frotoxem lekarz może zlecić wykonanie specjalnych badań w celu wyeliminowania zagrożeń. Ta metoda zalecana jest przede wszystkim osobom posiadającym zmarszczki mimiczne szczególnie na czole. Nie mogą jednak stosować jej osoby, które posiadają pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code