Jak działa zimna woda na zmarszczki?

Wiele mówi się obecnie o pozytywnym działaniu zimna na skórę oraz na proces powstawania zmarszczek. Dzięki krioterapii można bowiem skutecznie walczyć z tymi, które już pojawiły się na skórze twarzy oraz dekoltu, jak również niwelować powstawanie kolejnych, niemile widzianych. Czy to, jaką wodą myje się twarz ma znaczenie w procesie powstawania zmarszczek i dla skóry twarzy?

Działanie gorącej wody na skórę twarzy

Dermatolodzy i kosmetyczki bardzo przestrzegają przed myciem twarzy oraz dekoltu wodą gorącą. Przede wszystkim, działa ona bowiem wysuszająco i podrażniająco na delikatną skórę tych okolic. Wysuszona skóra jest znacznie bardziej podatna na powstawanie zmarszczek i tak zwanych kurzych łapek wokół oczu. Poza tym, można nawet poparzyć swoją skórę, lub uszkodzić naczynia krwionośne, które są niezwykle delikatne, co powoduje powstawanie przebarwień i pajączków na twarzy, które bardzo trudno jest ukryć.

Osoby, które uważają, że mycie skóry wodą zimną, nie jest skuteczne w usuwaniu sebum, powinny stosować wodę letnią z dodatkiem delikatnego żelu lub emulsji przeznaczonych do tego celu. W ten sposób można skutecznie i bezpiecznie pozbyć się resztek tłuszczu i oczyścić swoją skórę.

Dlaczego woda zimna jest znacznie lepsza dla naszej skóry?

Zimna woda na zmarszczki to znacznie lepszy pomysł, niż zastosowanie gorącej. Przede wszystkim, powoduje ona obkurczenie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta, jędrna i zyskuje dobrego koloru. Ponadto, można liczyć na to, że skóra umyta zimną wodą znacznie lepiej wchłonie i przyjmie kosmetyki przeznaczone właśnie do walki ze zmarszczkami.

Zimna woda na zmarszczki – jak ją wykorzystać?

  • przede wszystkim, warto przemywać twarz wodą zimną lub ewentualnie letnią,
  • latem, kiedy jest ciepło, skórę dekoltu oraz twarzy można spryskiwać zimną wodą z atomizera. Przyniesie to sporą ulgę, ale równocześnie poprawi krążenie krwi i sprawi, że skóra stanie się bardziej napięta,
  • każdy prysznic warto jest kończyć strumieniem zimnej wody,
  • można również stosować masaże lodem. Zimna woda na zmarszczki po zamrożeniu, przyniesie jeszcze lepsze i bardziej skuteczne efekty.

Warto zapobiegać tworzeniu się nowych, niepożądanych zmarszczek na skórze i zrezygnować z gorącej wody, nawet zimą, kiedy mamy na nią ochotę. Dla lepszego efektu lepiej zdecydować się przynajmniej na wodę letnią, a następnie zawsze wklepać krem przeciwzmarszczkowy (np. Richevon). Woda bardzo wysusza skórę i pozbawia ją naturalnej ochrony w postaci sebum. W szczególności osoby, które narażone są na częste podrażnienia skóry i jej niedoskonałości, nigdy nie powinny stosować wody gorącej. Również młode kobiety, które walczą z trądzikiem różowatym, muszą z niej zrezygnować.

Zimna woda na zmarszczki działa w sposób rewelacyjny i jest zabiegiem domowym, który nic nie kosztuje. Przynajmniej dwa – trzy razy w tygodniu, warto jest więc wykonywać domowy masaż przy pomocy kostek lodu umieszczonych w ręczniku lub woreczku. Z pewnością poprawi to stan skóry, nada jej pięknego kolorytu i jędrności. Powinna stać się ona znacznie bardziej napięta, znikną z niej zmarszczki mimiczne, a pozwoli to również zapobiec powstawaniu nowych. Warto o tym pamiętać i samodzielnie dbać o stan swojej skóry.

One Reply to “Jak działa zimna woda na zmarszczki?”

  1. Ja słyszałam, że zdrowe są prysznice naprzemienne – raz ciepła, raz zimna woda.
    Nie wiem na ile to działa na zmarszczki, ale na regenerację na pewno tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code