Jak wybrać wypełniacz zmarszczek mimicznych?

Problem zmarszczek mimicznych może pojawić się wyjątkowo wcześnie – dużo wcześniej, niż wydawałoby się ze względu na młody i zdrowy wygląd skóry. U osób młodych jednak sama wysoka jakość komórek skóry właściwej i naskórka nie jest w stanie uchronić ich przed pojawianiem się zmarszczek mimicznych, które biorą się przede wszystkim ze zbyt intensywnej i ekspresyjnej mimiki twarzy. Im bardziej plastycznie ktoś operuje swoją mimiką – śmieje się, mruży oczy, używa mięśnia czołowego – tym większe ryzyko, że pierwsze zmarszczki pojawią się u niego jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Przeczytaj o zmarszczkach czołowych – tu.

Sposoby na zwalczenie zmarszczek mimicznych

Naturalnie nie brakuje osób, które nie mają absolutnie nic przeciwko niektórym zmarszczkom, a w szczególności właśnie w kwestii zmarszczek mimicznych nie brakuje zwolenników teorii, że mogą one dodać człowiekowi tylko i wyłącznie charakteru czy uroku. Nie wszyscy są jednak skłonni przekonać się do takiego twierdzenia i dla sporej grupy osób każda zmarszczka jest teoretycznie powodem do zmartwień i należy się jej jak najszybciej pozbyć. Rozwiązań na szczęście dzisiaj nie brakuje i każdy człowiek, bez względu na swój wiek, może pozbyć się niektórych swoich zmarszczek mimicznych lub przynajmniej skutecznie je zniwelować i ukryć poprzez korzystanie z rozwiązań, jakie daje obecnie kosmetologia i dermokosmetyki dostępne na rynku.

Oczywiście decydując się na zabiegi z kremów (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon), serum czy maseczek, warto zadawać sobie sprawę z tego, że efekty nie są natychmiastowe i wymagają długotrwałego regularnego stosowania zgodnie z zaleceniami. Warto także stosować często więcej niż jeden krem, gdyż niektóre formuły doskonale sprawdzają się na dzień a inne na noc. Konieczne jest także wybranie kremu z odpowiednią formułą i składem. Większość produktów w tej kategorii na rynku ma w miarę zbliżony, jeśli nie identyczny skład, jednak trzeba świadomie je wybierać, gdyż nie wszystkie są niezbędne potrzebne do tego, aby ze zmarszczkami się uporać.

Skład najlepszych preparatów

Takie najbardziej popularne i skuteczne, cenione przez profesjonalistów oraz amatorów wypełniacze zmarszczek mimicznych dostępne zarówno w aptekach, lepszych sklepach oraz drogeriach i salonach kosmetycznych, obowiązkowo powinny mieć w swoim składzie:

  • proteiny, czyli białka wchodzące w skład każdej ludzkiej komórki, niezbędne do wybudowania nowych komórek w miejsce starych,
  • kwas hialuronowy oraz kolagen – w różnym stopniu wchłaniają się one przez skórę i wypełniają bruzdy lub pobudzają naturalną elastyczność skóry, aby zmarszczki zbyt szybko nie powróciły,
  • witaminy oraz minerały odpowiadające za witalność i zdrowy wygląd skóry,
  • filtry przeciwsłoneczne zapobiegające zbytniej ekspozycji na słońce i wysuszaniu skóry,
    substancje nawilżające, ponieważ odpowiednie nawodnienie skóry od zewnątrz i wewnątrz to podstawa każdej terapii przeciwko zmarszczkom.

One Reply to “Jak wybrać wypełniacz zmarszczek mimicznych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code