Jak wybrać wypełniacz zmarszczek mimicznych?

Problem zmarszczek mimicznych może pojawić się wyjątkowo wcześnie – dużo wcześniej, niż wydawałoby się ze względu na młody i zdrowy wygląd skóry. U osób młodych jednak sama wysoka jakość komórek skóry właściwej i naskórka nie jest w stanie uchronić ich przed pojawianiem się zmarszczek mimicznych, które biorą się przede wszystkim ze zbyt intensywnej i ekspresyjnej mimiki twarzy. Im bardziej plastycznie ktoś operuje swoją mimiką – śmieje się, mruży oczy, używa mięśnia czołowego – tym większe ryzyko, że pierwsze zmarszczki pojawią się u niego jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Przeczytaj o zmarszczkach czołowych – tu.

Sposoby na zwalczenie zmarszczek mimicznych

Naturalnie nie brakuje osób, które nie mają absolutnie nic przeciwko niektórym zmarszczkom, a w szczególności właśnie w kwestii zmarszczek mimicznych nie brakuje zwolenników teorii, że mogą one dodać człowiekowi tylko i wyłącznie charakteru czy uroku. Nie wszyscy są jednak skłonni przekonać się do takiego twierdzenia i dla sporej grupy osób każda zmarszczka jest teoretycznie powodem do zmartwień i należy się jej jak najszybciej pozbyć. Rozwiązań na szczęście dzisiaj nie brakuje i każdy człowiek, bez względu na swój wiek, może pozbyć się niektórych swoich zmarszczek mimicznych lub przynajmniej skutecznie je zniwelować i ukryć poprzez korzystanie z rozwiązań, jakie daje obecnie kosmetologia i dermokosmetyki dostępne na rynku.

Oczywiście decydując się na zabiegi z kremów (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon), serum czy maseczek, warto zadawać sobie sprawę z tego, że efekty nie są natychmiastowe i wymagają długotrwałego regularnego stosowania zgodnie z zaleceniami. Warto także stosować często więcej niż jeden krem, gdyż niektóre formuły doskonale sprawdzają się na dzień a inne na noc. Konieczne jest także wybranie kremu z odpowiednią formułą i składem. Większość produktów w tej kategorii na rynku ma w miarę zbliżony, jeśli nie identyczny skład, jednak trzeba świadomie je wybierać, gdyż nie wszystkie są niezbędne potrzebne do tego, aby ze zmarszczkami się uporać.

Skład najlepszych preparatów

Takie najbardziej popularne i skuteczne, cenione przez profesjonalistów oraz amatorów wypełniacze zmarszczek mimicznych dostępne zarówno w aptekach, lepszych sklepach oraz drogeriach i salonach kosmetycznych, obowiązkowo powinny mieć w swoim składzie:

  • proteiny, czyli białka wchodzące w skład każdej ludzkiej komórki, niezbędne do wybudowania nowych komórek w miejsce starych,
  • kwas hialuronowy oraz kolagen – w różnym stopniu wchłaniają się one przez skórę i wypełniają bruzdy lub pobudzają naturalną elastyczność skóry, aby zmarszczki zbyt szybko nie powróciły,
  • witaminy oraz minerały odpowiadające za witalność i zdrowy wygląd skóry,
  • filtry przeciwsłoneczne zapobiegające zbytniej ekspozycji na słońce i wysuszaniu skóry,
    substancje nawilżające, ponieważ odpowiednie nawodnienie skóry od zewnątrz i wewnątrz to podstawa każdej terapii przeciwko zmarszczkom.

One Reply to “Jak wybrać wypełniacz zmarszczek mimicznych?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code