Jak wygląda terapia zimnem w kosmetyce?

W ciągu ostatnich kilku lat dużą popularność wśród klientek salonów kosmetycznych zyskała krioterapia, czyli zabiegi zimnem. Dzięki tej prostej metodzie, bolesne dotąd zabiegi, wymagające niekiedy użycia znieczulenia miejscowego, przestają być dla pań problematyczne i odczuwalne.

Terapia zimnem w kosmetyce ma wpływ na poprawę jędrności skóry i jej elastyczności, ale niesie za sobą również szereg zastosowań leczniczych, co wpływa na jej obecną popularność.

W jaki sposób działa terapia zimnem w kosmetyce?

Komórki krwionośne w naszym organizmie są odpowiedzialne za to, że skóra jest piękna, gładka i jędrna. To za ich pośrednictwem bowiem dostarczane są najważniejsze składniki mineralne dla skóry. Zimno wpływa na to, że komórki są dotleniane i dzięki temu pompują większe ilości pożądanych składników bezpośrednio do skóry. Skutkiem takiego działania jest to, że aktywne składniki docierają do skóry i znacznie poprawiają jej wygląd, powodując między innymi wygładzanie się zmarszczek.

Jak wyglądają zabiegi krioterapii w salonach kosmetycznych?

Wyróżnia się kilka podstawowych zabiegów, jakie można wykonać w profesjonalnych salonach. Terapia zimnem w kosmetyce staje się coraz bardziej popularna, a więc stosuje się również więcej jej metod:

  • Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest cryodermie. Zabieg wykonuje się w temperaturze – 5°C i wprowadza się do skóry aktywne substancje, na przykład nawilżające lub przeciwzmarszczkowe. Produkowane są one na bazie najlepszych wód termalnych i mają wysoki wskaźnik działania. Zabieg najczęściej przeprowadza się przy okazji innych, na przykład liftingu twarzy, aby wzmocnić ich działanie. Cryodermie nie powoduje żadnych uczuleń, jest również całkowicie bezbolesnym zabiegiem.
  • Kolejnym popularnym zabiegiem jest cryopigmentation. Zabieg polega na obkurczeniu naczyń krwionośnych, aby uniknąć obrzęku i ewentualnego krwawienia podczas wykonywania makijażu permanentnego twarzy. Jest to zabieg, którego celem jest przede wszystkim uśmierzenie bólu i dyskomfortu, jaki towarzyszy tej metodzie.
  • Cryolift to kolejny zabieg, który ma na celu poprawienie jędrności i elastyczności skóry. Działa on głównie na skórę twarzy oraz dekoltu, a także biustu i brzucha. Poprzez napięcie skóry po wewnętrznej części ramion, można zaobserwować, że skóra na piersiach staje się znacznie bardziej napięta oraz elastyczna. Klientki skarżące się do tej pory na rozstępy, często zauważają, że stają się one znacznie mniej widoczne, dzięki temu zabiegowi. Dzięki wykorzystaniu niskiej temperatury, substancje aktywne znacznie efektywniej dostają się nawet do głębokich warstw skóry.

Terapia zimnem w kosmetyce zyskuje na swojej popularności, ponieważ pozwala na szybkie i bezbolesne pozbycie się zmarszczek oraz poprawienie stanu skóry, w każdym wieku. Wszystkie zabiegi wykonywane zimnem są komfortowe i nie powodują żadnych efektów ubocznych, ponieważ wraz z nimi stosuje się jedynie wysokiej jakości substancje naturalne. Zarówno krioterapia ogólna, jak i stosowana miejscowo odnosi widoczne gołym okiem efekty, które zachwycają pacjentki gabinetów kosmetycznych.

One Reply to “Jak wygląda terapia zimnem w kosmetyce?”

  1. „Wszystkie zabiegi wykonywane zimnem są komfortowe i nie powodują żadnych efektów ubocznych, ponieważ wraz z nimi stosuje się jedynie wysokiej jakości substancje naturalne.”

    Jakie to substancje? Chciałabym to jakoś sprawdzić, wygooglować. Szczerze mówiąc nie wierzę takim zapewnieniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code