Jak wygląda wymrażanie zmarszczek?

Zespół kalifornijskich naukowców opracował nowy sposób walki z procesami starzenia się skóry. Frotex to alternatywa dla botoksu, której istota polega na wymrażaniu zmarszczek. Zabieg odbywa się przy użyciu krioneuromodulacji i choć nazwa wydaje się skomplikowana i tajemnicza, to pod jej definicją kryje się stosunkowo prosta procedura, trwająca około piętnastu minut.

Jak przebiega wymrażanie zmarszczek?

Specjalny aparat służący do tego zabiegu wypełniony jest ciekłym azotem. Umieszcza się go w okolicy nerwów twarzy kontrolujących jej poszczególne mięśnie. Zamrożenie nerwów wprowadza je w czasową hibernację, która trwać może nawet cztery miesiące. Wówczas nerwy nie mogą się napinać, w związku z czym mięśnie rozluźniają się powodując tym samym niemalże natychmiastowe wygładzenie twarzy. Jak twierdzą eksperci – jest to pierwszy na świecie zabieg, który nie wymaga stosowania żadnych nienaturalnych substancji podawanych do organizmu w formie zastrzyku. Azot występuje w organizmie każdego człowieka, w związku z czym ryzyko wywołania reakcji alergicznych jest minimalne. Cena jednego takiego zabiegu, w angielskich klinikach medycyny estetycznej, oscyluje w granicach czterystu funtów.

Dla kogo przeznaczone jest wymrażanie zmarszczek?

Pacjentami zwykle są osoby dojrzałe, które zaczynają obserwować na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia się skóry. Im wcześniej zabieg zostanie wykonany, tym lepsze będą jego efekty. Skuteczność botoksu, czy popularnego w ostatnich latach kwasu hialuronowego jest wysoka, ale na wyraźne działanie trzeba czekać kilka dni, a czasem nawet tygodni. Wymrażanie zmarszczek daje natychmiastowy efekt, nie powoduje podrażnień a pacjent może tuż po nim wrócić do normalnego funkcjonowania.

Wymrażanie zmarszczek najczęściej stosuje się w obrębie:

  • „kurzych łapek” – czyli zmarszczek pojawiających się w obrębie oczu. W zaawansowanych stadiach starzenia, mogą rozciągać się nawet w okolice skroni,
  • bruzd między brwiami – czyli popularnej lwiej zmarszczki pojawiającej się niemalże u każdego, dojrzałego człowieka,
  • zmarszczek palacza – promieniście układających się wokół ust.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem, jak w każdym innym przypadku, pacjent powinien przejść stosowną konsultację medyczną. Lekarz określi, czy nie istnieją żadne zdrowotne przeciwwskazania do wymrażania zmarszczek. Specjalne przygotowania nie są konieczne. Nie trzeba stosować rygorystycznych diet, ani przechodzić kosztownych, kosmetycznych zabiegów przygotowujących. Teoretycznie na wymrażanie zmarszczek można więc przyjść „z miejsca”. Po zakończonej procedurze natychmiast wraca się do wykonywania codziennych obowiązków.

Wymrażanie zmarszczek to również alternatywa dla alergików

Warunki środowiskowe sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna borykać się z różnego rodzaju alergiami. Reakcje występują po kontakcie z alergenem, a ich skutki mogą być niebezpieczne dla życia. Również botoks może je wywoływać, dlatego też pacjenci podatni na czynniki alergologiczne mogą zdecydować się na metodę Frotex, dzięki której zminimalizują ryzyko powstania jakichkolwiek, niepożądanych skutków ubocznych – to świetna alternatywa dla botoksu.

Wymrażanie zmarszczek – przyszłość medycyny estetycznej

Prace nad zabiegami z użyciem krioneuromodulacji wciąż trwają. Naukowcy bezustannie sprawdzają i testują możliwości ciekłego azotu. Wyniki badań są obiecujące a eksperci twierdzą, że w ciągu najbliższych kilku lat z pomocą azotu w świecie medycyny estetycznej nastąpi globalny przełom. Już teraz doskonale znana jest technika wymrażania brodawek, czy nadżerek. Dla postępującej medycyny to jednak, jak widać, wciąż za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code