Kuracja na zmarszczki wodą – jakie przyniesie efekty?

Zmarszczki pojawiają się w pewnym momencie u każdego. Zależne jest to od wielu różnych kwestii, stylu życia, odżywiania, pielęgnacji, ale również od tego, czy ktoś ma mimiczną twarz i często się uśmiecha. Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób zwalczać swoje zmarszczki i zapobiegać powstawaniu nowych, bez ingerencji chirurga plastycznego oraz kosmetyczki w profesjonalnym salonie.

Domowe sposoby na zmarszczki

Istnieje wiele różnych metod i sposobów, które można samodzielnie wykorzystać w domu, walcząc ze swoimi zmarszczkami na twarzy i na dekolcie. Jednym z nich jest na przykład kuracja na zmarszczki wodą.

Jakie są jej efekty?

  • skóra staje się znacznie bardziej napięta i elastyczna.
  • znikają drobne przebarwienia i woda nadaje jej pięknego koloru.
  • naczynia krwionośne, dzięki działaniu zimnej wody w znaczący sposób się obkurczają i dzięki temu, wzmacniają się ich ścianki.
  • prowadzi to do lepszej wchłanialności kosmetyków przeciwzmarszczkowych oraz napięcia skóry.

W jaki sposób działa kuracja na zmarszczki wodą?

Przede wszystkim, ze zmarszczkami można walczyć jedynie za pomocą wody zimnej. Gorąca woda działa bardzo negatywnie na skórę twarzy i powoduje, że staje się ona wysuszona i w znacznym stopniu naraża ją właśnie na powstawanie zmarszczek, w szczególności mimicznych i tak zwanych kurzych łapek wokół oczu. Takie zmarszczki mogą się pojawić już nawet u młodych, dwudziestokilkuletnich kobiet, jeżeli stosują ciepłą wodę na twarz i dekolt.

Te delikatne partie ciała należy przemywać codziennie właśnie przy pomocy zimnej wody. Osoby bardzo wrażliwe na działanie zimna, mogą zdecydować się na wodę letnią. Poza tym, wspaniale działają również zimne okłady z ręcznika nasączonego zimną wodą oraz masaż kostkami lodu. Znika opuchlizna wokół oczu i skóra nabiera sprężystości oraz siły. Wydaje się ona być znacznie młodsza niż w rzeczywistości. Kuracja na zmarszczki wodą wspaniale wspomaga również działanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych (np. kremu Richevon). Dzięki obkurczeniu naczyń krwionośnych, mają one szansę aby dostać się nawet w głębokie partie skóry i dzięki temu zadziałać szybciej i mocniej. Najlepiej wybierać kosmetyki naturalne, które mają silne działanie.

Kurację na zmarszczki wodą można stosować w każdym wieku. Nie jest ona bolesna, może na początku wywoływać jedynie delikatne uczucie dyskomfortu. Warto już w młodym wieku, kiedy skóra jest jeszcze napięta i pojawiają się na niej dopiero pierwsze oznaki zmarszczek, wzmacniać jej strukturę w ten sposób i sprawiać, że będzie ona znaczniej dłużej jędrna i elastyczna, co zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Masaże lodem, wykonywane kolistymi ruchami, przynoszą taki sam efekt, jak zabiegi krioterapii w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, za które płaci się często krocie.

One Reply to “Kuracja na zmarszczki wodą – jakie przyniesie efekty?”

  1. Jak zobaczyłam tytuł, to pierwsze, co sobie pomyślałam, to że trzeba pić dużo wody.
    🙂
    Ale to w sumie prawda, bo bez wody nasza skóra się przesusza i powstają zmarszczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code