Leczenie kanałowe pod mikroskopem wprowadzane jest w wielu gabinetach

Leczenie kanałowe pod mikroskopem cieszy się zainteresowaniem stomatologów. Coraz częściej więc decydują się na nowoczesny sprzęt w gabinetach. Pacjenci również zwracają uwagę na korzyści i komfort płynące z tego sposobu leczenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardzo precyzyjne, bezpieczne i skuteczne. Zaspokaja potrzeby dzieci (nawet najmłodszych, które muszą leczyć mleczaki) i wszystkich dorosłych. Dzięki dokładnemu obrazowi, zmniejsza się m.in. ryzyko zakażeń bakteryjnych. Jama ustna jest środowiskiem licznych bakterii, dlatego praca przy zębach powinna cechować się najwyższą jakością. Umożliwia to leczenie kanałowe pod mikroskopem.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem można zacząć i skończyć już na pierwszej wizycie. Trwa ona średnio 60 minut i w bezpieczny sposób przeprowadza przez wszystkie etapy, które znamy z tradycyjnego rozwiązania. Stomatolog otwiera więc ząb, usuwa miazgę, oczyszcza kanały, wkłada nowe wypełnienie i estetycznie odbudowuje koronę zębową.
W standardowym postępowaniu każda z tych praktyk rozłożona jest na kilka wizyt, co wydłuża proces leczenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdynia pozwala dentyście uzyskać precyzyjniejszy obraz zęba i kanałów. Skutkiem tego jest leczenie, które nie doprowadza do błędów, zakażeń i dodatkowych kosztów finansowych związanych np. z powtórnym zabiegiem. Powtórne leczenia kanałowe są najczęściej podwojoną ceną pierwszego leczenia.
Czy leczenie kanałowe boli, jeśli zdecydujemy się na nowoczesny mikroskop? Jest to narzędzie, które pozwala przejść przez cały proces leczenia zupełnie bezboleśnie. Zarówno podczas użycia mikroskopu, jak i w tradycyjnej metodzie, podaje się znieczulenie.
Przy leczeniu mikroskopem po wyjściu z gabinetu może natomiast pojawić się dyskomfort ze strony migdałków. Dyskomfort mija samoistnie – gdyby tak się nie stało w ciągu kilku godzin, konieczny będzie powrót do stomatologa i zgłoszenie swojego stanu. Znany pacjentom ból zęba po leczeniu kanałowym dotyka osób korzystających ze standardowej, starej już metody.
Stomatolog musi zatruć ząb poprzez położenie środka nazywanego paraformaldehyd. W jamie ustnej pacjenta po wyjściu z gabinetu dokonuje się obumieranie resztek miazgi, odczuwalne jako kłujący lub rozpierający ból. Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie wiąże się z takim problemem.
Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem wprowadzane do gabinetów dentystycznych? Kwestia jest złożona:
Ech ja mam zęba do leczenia kanałowego, panicznie boje się iść do dentysty. Czy teraz leczenie kanałowe pod mikroskopem można wykonać bez większego bólu?
Jasne, że tak. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest równie bezbolesne co klasyczne. Teraz każda wizyta u stomatologa jest bezbolesna, ponieważ posiadają bardzo dobre znieczulenia. Nie ma się czego bać 🙂
Moim zdaniem taki mikroskop powinien być dostępny w każdej placówce stomatologicznej, aby pacjent mógł wybrać odpowiednią dla niego metodę leczenia kanałowego. Ja pochodzę z gdańska i swoje zęby leczę w K2Dental.