Mam zmarszczki mimiczne – co robić?

Powszechny konsensus zakłada, że powstawanie zmarszczek mimicznych jest bezpośrednim efektem zbyt intensywnej mimiki twarzy. Osoby bardzo mocno eksponujące na zewnątrz swoje emocje, a więc ekspresyjne, dużo śmiejące się i wykonujące powiekami, ustami czy czołem różnego rodzaju szybkie i wyraźne ruchy – faktycznie mają tendencję do tego, aby ze zmarszczkami mimicznymi walczyć w młodszym wieku.Jest to jednak tylko pewne uproszczenie, albowiem osoby ekspresyjne i mocno mimiczne mogą skutecznie niwelować ryzyko ich pojawienia się chociażby poprzez zadbanie o utrzymanie odpowiedniej elastyczności skóry twarzy.

Dbanie o elastyczność skóry

Kluczem do walki ze wszystkimi rodzajami zmarszczek – także tymi mimicznymi – jest odpowiedni styl życia, unikanie używek i nawilżanie skóry twarzy. W miarę możliwości warto zawsze rozważyć zastosowanie nawilżającego kremu do twarzy będącego jednocześnie dermokosmetykiem (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon), a więc swoistym lekiem dermatologicznym. Zawierające w swoim składzie chociażby kwas hialuronowy oraz wzbogacone dodatkowo przeciwutleniaczami, witaminami z grupy E i C, a także filtrami przeciwsłonecznymi kremy, nie tylko mogą zmniejszyć widoczność już występujących zmarszczek mimicznych, ale również skutecznie zapobiegają powstawaniu nowych.

Strach przed starzejącym się wyglądem towarzyszy dzisiaj coraz młodszym ludziom, bez względu na zajmowane stanowisko pracy czy płeć. A ponieważ twarz to najbardziej eksponowana część ludzkiego ciała, rzucają się natychmiast w oczy, zmarszczki mimiczne co robić pozostaje wielkim zmartwieniem sporej rzeczy osób.

Mechanizm powstawania zmarszczek

W zależności od charakteru, emocjonalności, ale także umiejętności i ćwiczeń prowadzonych przez daną osobę, mięśnie te mogą kurczyć się i rozkurczać nawet do piętnastu tysięcy razy dziennie! Nie dziwi więc, że zmarszczki mimiczne co robić rozpoczyna się zawsze od porady co do mniejszej mimiczności i plastyczności twarzy. Ograniczenie takich ruchów i min jest jednak bardzo trudne – wymaga stałej kontroli i nieustannych ćwiczeń, albowiem mimika twarzy jest elementem ludzkiej natury i charakteru, nad którymi bardzo ciężko zapanować.

Zmarszczki mimiczne – co robić?

Są jednak na szczęście także i takie ćwiczenia, zabiegi oraz rozwiązania, które o wiele łatwiej wprowadzić do swojego codziennego funkcjonowania, aby ostatecznie odnieść sukces w walce z mimicznymi zmarszczkami. Do najważniejszych elementów, o których koniecznie trzeba pamiętać przy eliminacji zarówno głębokich jak i płytkich zmarszczek mimicznych, zaliczyć trzeba:

  • właściwe nawilżanie skóry, które zapewnia jej dłuższy utrzymanie odpowiedniej elastyczności, a przez to znacząco minimalizuje ryzyko wyjścia zmarszczki na światło dzienne, ZOBACZ jak nawilżać skórę domowymi sposobami,
  • pobudzanie krążenia skóry czoła, policzków, w okolicach oczu czy podbródka, w celu ukrwienia tkanek i dostarczenia im niezbędnych witamin i minerałów odpowiedzialnych za budowę zdrowej skóry,
  • suplementacja witamin z grupy C i E, odpowiedzialnych za witalność skóry – może odbywać się także poprzez odpowiednie kremy,
  • unikanie przesadnej ekspozycji na światło słoneczne, a tym bardziej zabiegów opalających w solariach – wysuszenie skóry u jej wystawienie na opalanie znacząco obniża jej elastyczność.

One Reply to “Mam zmarszczki mimiczne – co robić?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code