Wygładzanie zmarszczek mimicznych – domowe sposoby

Zmarszczki mimiczne mogą zacząć pojawiać się już w bardzo młodym wieku i niewielki wpływ na to mają takie czynniki jak płeć czy nawet miejsce zamieszkania. Teoretycznie czynniki, które obniżają elastyczność skóry, jak suche powietrze i ekspozycja na światło słoneczne – występują wszędzie. Najwięcej zależy więc przede wszystkim od nawyków ludzi – jedni sporo piją i się nawilżają, dzięki czemu nie potrzebują nawet szczególnie dodatkowych kremów nawilżających. Inni natomiast nie tylko nie nawadniają się dostatecznie, ale także większość czasu spędzają na słońcu i nie rezygnują z używek jak papierosy i alkohol. Można więc śmiało powiedzieć, że u każdego człowieka zmarszczki mimiczne muszą się pojawić w kompletnie innych okolicznościach i sytuacjach.

Skąd się biorą zmarszczki na twarzy?

Zmarszczki na całym ciele biorą się praktycznie z tej samej przyczyny, jaką jest niska elastyczność skóry właściwej. Ta spada natomiast wraz z wiekiem i tylko intensywne zabiegi chirurgiczne są w stanie sprawić, aby mocno wiotka skóra znów została naciągnięta. Osoby, które jednak dostatecznie wcześnie zaczną dbać o stan swojej skóry i będą chciały zadziałać profilaktycznie, uprzedzając przyszłe fakty – mają mnóstwo możliwości i sposobów na to, aby ten cel ostatecznie spełnić.

Wszyscy intuicyjnie wiedzą, że istnieją dermokosmetyki (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon) z tak zaawansowaną recepturą i składem, że bardzo szybko i skutecznie przynoszą oczekiwane rezultaty. Cena takich specyfików w drogeriach i salonach kosmetycznych potrafi być jednak zniechęcająca już na pierwszy rzut oka. Na szczęście istnieje także wiele tańszych sposobów na to, aby o swoją skórę twarzy zadbać. Najbardziej popularne i sprawdzone wygładzanie zmarszczek mimicznych domowe sposoby opiera się oczywiście na regularnych ćwiczeniach i gimnastyce twarzy.

Dzieje się tak dlatego, że zmarszczki mimiczne powstają nawet przy dobrze nawilżonej i elastycznej skórze, ponieważ mięśnie mimiczne twarzy człowieka pracują nieustannie i często mimowolnie – nawet do piętnastu tysięcy razy w ciągu jednego dnia, kurczą się i rozkurczają. Te najczęściej pracujące w celu stworzenia ekspresyjnego wyrazu twarzy człowieka to mięśnie przy oczach, ustach oraz na czole. I to właśnie w tych miejscach, gdzie szczególnie często dochodzi do pojawienia się chwilowej zmarszczki – dochodzi do ich utrwalania i „wyżłobienia” na twarzy na stałe. Zobacz, co zrobić z lwią zmarszczką.

Wygładzanie zmarszczek mimicznych – domowe sposoby

Nie tylko starsze osoby są zainteresowane jak rozpocząć wygładzanie zmarszczek mimicznych domowe sposoby. Oczywiście niemożliwe jest ich całkowite wyeliminowanie, ale samo ich wygładzenie już daje bardzo pozytywne efekty. Najważniejsze są:

  • ćwiczenia, do których zaliczyć trzeba: głośne wypowiadanie samogłosek a, e, i, o, u, y jednym ciągiem; odchylanie głowy do tyłu i naciąganie dolnej wargi na górą; unoszenie brwi palcami wskazującymi i zamykanie powiek; wysuwanie podbródka do przodu i wykonywanie ruchów okrężnych żuchwą – zarówno rano jak i wieczorem, w dziesięciu seriach po kilkanaście powtórzeń,
  • nawilżanie skóry – pamiętać przy tym trzeba koniecznie, że nawilżanie takie odbywa się zarówno od zewnątrz, poprzez kremy i specjalne maseczki, ale również od środka, a więc za pomocą regularnie pitej odpowiedniej ilości wody,
  • masaże, a więc działania prowadzące do pobudzenia układu krwionośnego i ewentualnym dodatkowym ukrwieniu komórek skóry na twarzy – można je przeprowadzać samodzielnie, lub poddać się masażowi ze strony najbliższej osoby.

One Reply to “Wygładzanie zmarszczek mimicznych – domowe sposoby”

  1. Z domowych sposobów na zmarszczki, które stosuję to chyba tylko peelingi i maseczki, własnoręcznie przygotowane, nie jakieś kupne, których skład jest mi tak właściwie nie wiadomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code