Wygładzanie zmarszczek mimicznych – jak wygląda mezoterapia?

Wiele kobiet narzeka na to, że już w młodym wieku pojawiają się u nich niewielkie zmarszczki mimiczne. Oczywiście, dodają one uroku, jednak niekiedy postarzają również i powodują, że twarz wydaje się być smutna i jej skóra zwiotczała. Często domowe sposoby na zwalczanie zmarszczek nie dają sobie rady z tymi mimicznymi i wówczas trzeba sięgnąć po te nieco bardziej sprawdzone. Istnieje jednak możliwość poprawienia stanu swojej skóry bez użycia skalpela i chirurgii plastycznej. Doskonałą metodą jest na przykład wygładzanie zmarszczek mimicznych mezoterapią.

Czym jest zabieg mezoterapii?

Jest to niechirurgiczny zabieg medyczny, który polega na miejscowym wstrzyknięciu pod skórę substancji leczniczych, które powodują wygładzenie się skóry. Wartościowe dla skóry substancje docierają aż do jej warstwy właściwej i wspaniale się wchłaniają. Trzeba pamiętać jednak o tym, że jest to zabieg medyczny, który powinien być zawsze wykonywany przez lekarza, w sterylnych warunkach.

Jakie rodzaje mezoterapii można wyróżnić?

Do tej listy zalicza się kilka zabiegów, chociaż nie wszyscy zgadzają się, że wszystkie z nich to wygładzanie zmarszczek mimicznych mezoterapia:

  • Mezoterapia igłowa (preparat wprowadza się poprzez mikroigłę lub specjalny pistolet),
  • Mezoterapia bezigłowa (wykorzystuje się do tego urządzenie wykorzystujące prąd elektryczny),
  • Sonoforeza (metoda ultradźwiękowa),
  • Jonoforeza (wykorzystanie dysocjacji elektrolitycznej roztworu).

Najczęściej stosowaną metodą jest mezoterapia igłowa. Nie obciąża ona wątroby oraz nerek pacjenta poprzez podanie substancji leczniczych miejscowo. Dodatkowo powstałe uszkodzenia, wynikające z użycia igły powodują, że skóra znacznie szybciej zaczyna sama się regenerować i wytwarzać niezbędne substancje.

Wygładzanie zmarszczek mimicznych a mezoterapia

Sam zabieg mezoterapii trwa około godziny. Na pół godziny przed rozpoczęciem ostrzykiwania zmarszczek mimicznych, można skórę posmarować kremem znieczulającym. Po wykonaniu iniekcji wybranym preparatem leczniczym, pacjentowi wykonuje się masaż twarzy, który ma na celu dokładne rozprowadzenie preparatu i jego działanie, jak również uniknięcie miejscowych obrzęków.

Zazwyczaj, dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie od dwóch do pięciu zabiegów w okresie około miesiąca. Następnie, co kilka miesięcy należy wykonywać zabieg, który ma na celu podtrzymanie efektów. Wygładzanie zmarszczek mimicznych mezoterapia ma bardzo wiele zwolenniczek, które widzą wyraźną poprawę skóry twarzy i dekoltu, a jednocześnie nie muszą decydować się na zabieg chirurgiczny. Jedyną wadą tej metody jest to, że trzeba ją co jakiś czas powtarzać.

One Reply to “Wygładzanie zmarszczek mimicznych – jak wygląda mezoterapia?”

  1. Ale te 5 zabiegów to już konkretna sumka. Czy są jakieś inne sposoby na zmarszczki? Bo jakoś nie uśmiecha mi się wydawać 1000 zł na zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code