Wypryski na twarzy – jak z tym walczyć?

Czynników powstania wyprysków może być całe mnóstwo. Pojawienie się wyprysków w na twarzy może w pierwszej kolejności oznaczać, iż mamy pewne problemy z hormonami. To przede wszystkim zła praca gruczołów łojowych oraz zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie. Wiadomo, że wypryski na twarzy potrafią powstać wskutek złej diety albo stresu, który towarzyszy nam prawie co dzień. Wpływ ma także wyeliminowanie naturalnych witamin z diety, które zastępujemy syntetycznymi. Jak pozbyć się wyprysków?

Kosmetyki na wypryski

Takie ropne wypryski na twarzy są mocno zauważalne, toteż budzą dodatkowy dyskomfort. Popularny kosmetyk na bolące wypryski na twarzy dostępny w drogerii ma w sobie głównie nienaturalne komponenty, a te nie są w stanie skasować wyprysków. Kosmetyki oczyszczające działają wyłącznie pobieżnie, nie dochodząc do genezy problemu. Maść na drobne wypryski na twarzy jedynie wysusza cerę, a wyciskanie wyprysków jedynie pogarsza sytuację.

Toteż opracowano serum na wypryski podskórne na twarzy, oparte jedynie na naturalnych ziołach. Sevolium to nie następna wysuszająca maść na wypryski. W przeciwieństwie od pozostałych leków, perfekcyjnie wnika w głąb skóry i niweluje problem z wypryskami na twarzy u źródła. To skuteczny krem na wyprysk na twarzy, który ma bogate własności oczyszczające i regenerujące. Dzięki niemu gruczoły rozpoczynają odpowiednio pracować, a twarz nie jest już pokryta wypryskami.

Sevolium zawiera ekstrakt z lukrecji, który ma mocne własności nawilżające cerę. Znajduje się tutaj także wyciągi z kory i liści, które uszczelniają naczynia włosowate, utrudniają zbytnią krzepliwości krwi, mają własności przeciwzapalne. Dobrze działa także zawarty w Sevolium ekstrakt z nagietka, który idealnie działa na cerę chorowitą, chropowatą i pękającą, aktywne preparaty w nim zawarte wzmagają odnowę skóry, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Poznaj Sevolium już teraz!

Czego należy unikać, by wypryski na twarzy nie powracały?

Należy unikać:

  • niezmywania makijażu przed snem,
  • przetworzonego jedzenia,
  • kosmetyków z zawartością silnych substancji chemicznych,
  • używania cudzych ręczników, mydeł itd.,
  • wyciskania zmian.

Mapa twarzy – wypryski

W Azji wymyślono mapę, która wiąże wypryski z przyczynami ich powstawania. Odpowiednie obszary ciała, na których pojawiają się zmiany, miałyby świadczyć o licznych stanach chorobowych. Czy jest to jednak skuteczna metoda?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo przyczyn występowania wyprysków na twarzy może być wiele i często to nie jeden problem, lecz kilka, decyduje o zmianach na skórze. Warto zadbać o zdrową dietę i prawidłową pielęgnację, aby zahamować powstawanie wykwitów i uzyskać piękną i promienną cerę.

One Reply to “Wypryski na twarzy – jak z tym walczyć?”

  1. Nie no, dieta jak najbardziej jest ważna w walce z wypryskami. Ja jak ograniczyłam nabiał, to przestałam mieć te obrzydliwe wykwity na twarzy. Oczywiście czasami zdarza mi się, że wyskoczy jakiś pryszcz, ale to sporadycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code