Wypryski na twarzy – jak z tym walczyć?

Czynników powstania wyprysków może być całe mnóstwo. Pojawienie się wyprysków w na twarzy może w pierwszej kolejności oznaczać, iż mamy pewne problemy z hormonami. To przede wszystkim zła praca gruczołów łojowych oraz zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie. Wiadomo, że wypryski na twarzy potrafią powstać wskutek złej diety albo stresu, który towarzyszy nam prawie co dzień. Wpływ ma także wyeliminowanie naturalnych witamin z diety, które zastępujemy syntetycznymi. Jak pozbyć się wyprysków?

Kosmetyki na wypryski

Takie ropne wypryski na twarzy są mocno zauważalne, toteż budzą dodatkowy dyskomfort. Popularny kosmetyk na bolące wypryski na twarzy dostępny w drogerii ma w sobie głównie nienaturalne komponenty, a te nie są w stanie skasować wyprysków. Kosmetyki oczyszczające działają wyłącznie pobieżnie, nie dochodząc do genezy problemu. Maść na drobne wypryski na twarzy jedynie wysusza cerę, a wyciskanie wyprysków jedynie pogarsza sytuację.

Toteż opracowano serum na wypryski podskórne na twarzy, oparte jedynie na naturalnych ziołach. Sevolium to nie następna wysuszająca maść na wypryski. W przeciwieństwie od pozostałych leków, perfekcyjnie wnika w głąb skóry i niweluje problem z wypryskami na twarzy u źródła. To skuteczny krem na wyprysk na twarzy, który ma bogate własności oczyszczające i regenerujące. Dzięki niemu gruczoły rozpoczynają odpowiednio pracować, a twarz nie jest już pokryta wypryskami.

Sevolium zawiera ekstrakt z lukrecji, który ma mocne własności nawilżające cerę. Znajduje się tutaj także wyciągi z kory i liści, które uszczelniają naczynia włosowate, utrudniają zbytnią krzepliwości krwi, mają własności przeciwzapalne. Dobrze działa także zawarty w Sevolium ekstrakt z nagietka, który idealnie działa na cerę chorowitą, chropowatą i pękającą, aktywne preparaty w nim zawarte wzmagają odnowę skóry, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Poznaj Sevolium już teraz!

Czego należy unikać, by wypryski na twarzy nie powracały?

Należy unikać:

  • niezmywania makijażu przed snem,
  • przetworzonego jedzenia,
  • kosmetyków z zawartością silnych substancji chemicznych,
  • używania cudzych ręczników, mydeł itd.,
  • wyciskania zmian.

Mapa twarzy – wypryski

W Azji wymyślono mapę, która wiąże wypryski z przyczynami ich powstawania. Odpowiednie obszary ciała, na których pojawiają się zmiany, miałyby świadczyć o licznych stanach chorobowych. Czy jest to jednak skuteczna metoda?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo przyczyn występowania wyprysków na twarzy może być wiele i często to nie jeden problem, lecz kilka, decyduje o zmianach na skórze. Warto zadbać o zdrową dietę i prawidłową pielęgnację, aby zahamować powstawanie wykwitów i uzyskać piękną i promienną cerę.

One Reply to “Wypryski na twarzy – jak z tym walczyć?”

  1. Nie no, dieta jak najbardziej jest ważna w walce z wypryskami. Ja jak ograniczyłam nabiał, to przestałam mieć te obrzydliwe wykwity na twarzy. Oczywiście czasami zdarza mi się, że wyskoczy jakiś pryszcz, ale to sporadycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code