Zmarszczki mimiczne a botoks

Praktycznie u każdej kobiety, prędzej lub później pojawiają się zmarszczki mimiczne. Wynikają one przede wszystkim z żywej mimiki twarzy.

Osoby, które dużo się uśmiechają i często zmieniają mimikę swojej twarzy, żywo reagując na przykład podczas rozmowy, już w młodym wieku mogą cierpieć z powodu zmarszczek mimicznych. Często skarżą się na nie na przykład aktorki, które zmuszone są do tego, aby w pełni wykorzystywać mimikę swojej twarzy.

Kiedy zalecany jest botoks?

Botoks, czyli zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej w skórę, zalecany jest przede wszystkim w przypadku zmarszczek mimicznych, które nie mogą być zbyt głębokie. Wówczas można osiągnąć najlepsze efekty na zmarszczki mimiczne.

Toksynę botulinową można stosować na przykład na kurze łapki wokół oczu. Można nimi wygładzać bruzdy pomiędzy brwiami oraz zmarszczki poprzeczne na czole, które wynikają z marszczenia go. Botoks sprawdza się również w przypadku bruzd, na przykład na szyi.

Jak wygląda zabieg na zmarszczki mimiczne botoks?

Taki zabieg nie zajmuje wiele czasu, ponieważ samo wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową nie powinno zajmować więcej niż piętnaście do dwudziestu minut. Niekiedy lekarz podejmuje jednak decyzję o zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci maści. Wówczas, do czasu tego trzeba doliczyć jeszcze około pół godziny, ponieważ tyle trwa wchłanianie się preparatu i dopiero po tym czasie zaczyna on działać skutecznie.

Na zmarszczki mimiczne botoks działa doskonale. Ostrzykiwane miejscowo toksyną botulinową zmarszczki całkowicie się wygładzają. Wynika to z tego, że paraliżowane są nerwy, które unerwiają niektóre mięśnie twarzy. Dzięki temu, mięśnie nie kurczą się podczas poruszania nimi i na skórze nie pojawiają się już zmarszczki mimiczne. Pomimo tego, że zabieg jest skuteczny, niestety nie na zawsze. Efekty działania botoksu utrzymują się bowiem przez około pół roku, a u niektórych osób zaczynają one znikać już po czterech miesiącach. Dlatego też, istnieje konieczność powtarzania zabiegu.

Wielu specjalistów zaleca na zmarszczki mimiczne botoks, ponieważ jest to zabieg prawie bezbolesny, odczuwa się jedynie delikatne ukłucia malutką igłą. Poza tym, już następnego dnia można normalnie funkcjonować. Ważne jest jedynie, aby przez około dobę nie pić alkoholu i nie palić tytoniu, ponieważ substancje te osłabiają w znaczący sposób działanie toksyny botulinowej. Zaleca się również wykonywanie ćwiczeń mięśni twarzy przez przynajmniej jedną godzinę po zabiegu. Należy unikać za to masażu twarzy, aby nie rozprzestrzeniać substancji, poza miejscami iniekcji, które wybrał specjalista.

Wiele kobiet decyduje się, aby wypełnić zmarszczki właśnie botoksem i są one zachwycone efektem zabiegu, do którego nie używa się skalpela. Jedynym minusem jest konieczność powtarzania zabiegu dwa razy do roku, a nie jest to zabieg najtańszy.

One Reply to “Zmarszczki mimiczne a botoks”

  1. „Wielu specjalistów zaleca na zmarszczki mimiczne botoks, ponieważ jest to zabieg prawie bezbolesny, odczuwa się jedynie delikatne ukłucia malutką igłą.”
    No tak, bezbolesny, ale moim zdaniem istnieje duże ryzyko takiego zabiegu. Ja bym się nie poddała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code