Zmarszczki mimiczne czoło – jak je zlikwidować?

Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się w absolutnie każdym wieku i są efektem konkretnego „użytkowania” twarzy. Osoby bardziej ekspresyjne, żywiołowo reagujące mimiką, mogą liczyć na dużo szybsze pojawienie się na ich twarzy zmarszczek. Unoszenie brwi czy śmianie się to jedne z tych czynności, które mięśnie mimiczne twarzy wykonują nawet kilka tysięcy razy dziennie, więc powstające w okolicach ust, oczu i czoła zmarszczki są czymś, co pojawiać może się nawet u dwudziestolatków. W życiu każdego człowieka przychodzi więc moment, w którym trzeba się ostatecznie zastanowić nad rozwiązaniami tego problemu i zapoznać się z dostępnymi metodami radzenia sobie ze zmarszczkami mimicznymi oraz statycznymi.

Rozwiązania na zmarszczki mimiczne czoło

Poza rozwiązaniami naturalnymi, do których warto zawsze przystąpić, jak dieta, unikanie przesadnego opalania czy ćwiczenia gimnastyczne twarzy, a także masowanie poprawiające ukrwienie i pracę naczynek krwionośnych twarzy – zawsze warto rozważyć włączenie odpowiednich kremów czy maseczek. Rozwój kosmetologii i biotechnologii zapewnia dzisiaj dostęp do całego spektrum maści i kremów na zmarszczki mimiczne i statyczne jednocześnie (np. naturalny krem przeciwzmarszczkowy Richevon), a więc idealne do stosowania na zmarszczki mimiczne czoło. W ramach takich kremów, maseczek i serum, które dostępne są zarówno w aptekach jak i lepszych drogeriach, występują chociażby takie składniki jak: kwas hialuronowy, proteiny, struktury kolagenowe, witaminy, filtry przeciwsłoneczne lub przeciwutleniacze.

Naturalnie każdy krem bez względu na kategorię wiekową, dla której został przygotowany, musi silnie nawilżać skórę twarzy, ponieważ bez odpowiedniego nawodnienie od środka i od zewnątrz żadna kuracja przeciwzmarszczkowa nie przyniesie stuprocentowej satysfakcji. Witaminy i minerały przywracają skórze jej naturalną witalność i promienny kolor i sprawiają, że znów wydaje się młoda. Niewątpliwie równie ważne jest, aby zmarszczki mimiczne czoło już po zakończeniu takiej kuracji nie powróciły, więc pobudzenie skóry właściwej do ponownego namnażania młodych komórek w miejsce starych jest kluczowe i to jedno z podstawowych zadań, jakie spełniają drogie serum, maseczki i kremy.

Zobacz, jak działa olej z czarnuszki i jak go używać – tu znajdziesz opis.

Sięganie po zabiegi medycyny estetycznej

Niekiedy jednak prawdziwym wyzwaniem dla kremów pozostaje odpowiednie uporanie się ze zmarszczkami, które mają już wiele lat. Także kłopotem jest oczekiwanie na efekt i skala tego efektu – niektórym zależy po prostu na natychmiastowym efekcie i jego sukcesie wizualnym.

Dla takich osób wiele propozycji ma oczywiście współczesna medycyna estetyczna i zabiegi kosmetologiczne, takie jak chociażby:

  • wypełnianie zmarszczek specjalnymi preparatami i narzędziami, które docierają do skóry właściwej, dając jej paliwo do samodzielnej naprawy i odbudowy czy wypełniania w postaci protein i kwasu hialuronowego oraz kolagenu,
  • mikrodermabrazja, w ramach których specjalne cząsteczki wstrzeliwane są w naskórek i skórę właściwą, co całkowicie niszczy stare i chore komórki skóry, dając tym samym skórze właściwej sygnał do rozpoczęcia naturalnego procesu odbudowy,
  • wstrzykiwanie kwasu botulinowego, a więc zabiegi z coraz popularniejszym botoksem, doskonale rozluźnia długotrwale mięsień czołowy i pozwala na przystąpienie do owocnej kuracji wypełniającej,
  • wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, a więc substancji wypełniającej powierzchniowo zmarszczki mimiczne czoło,
  • pillingi i inne zabiegi rewitalizujące na twarz i stymulujące jej działanie oraz poprawiające jej ukrwienie powinny być zwieńczeniem terapii botulinowej i hialuronowej.

One Reply to “Zmarszczki mimiczne czoło – jak je zlikwidować?”

  1. „pillingi i inne zabiegi rewitalizujące na twarz i stymulujące jej działanie oraz poprawiające jej ukrwienie powinny być zwieńczeniem terapii botulinowej i hialuronowej.”

    Polecacie jakieś konkretne peelingi na zmarszczki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code